Prof. Dr. Emre Alkin'den İktisattan Çıkış Yolculuğumuz Kitabı

Türkiye’nin en etkili ekonomistleri arasında gösterilen ekonomist yazar Prof. Dr. Emre Alkin’in yeni kitabı, “İktisattan Çıkış” raflarda yerini aldı

Prof. Dr. Emre Alkin'den İktisattan Çıkış Yolculuğumuz Kitabı
06 Kasım 2019 - 23:36

Küreselden Türkiye’ye uzanan bakış açısıyla “iktisadın insana değen tüm unsurlarını” yeniçağın algısına uyarlayan Alkin, “İktisattan Çıkış” kitabında insanlığın bu yolculuğunu bizlere yeniden anlatıyor. Aynı zamanda edebiyat alanında sunduğu eserlerle edebiyatseverlerin yakından tanıdığı bir isim olan Emre Alkin, bu kez ekonomist şapkasıyla ve her zamanki özgün yaklaşımıyla bizleri şaşırtmaya devam ediyor
 
Sadece iktisat değil edebiyat şapkasıyla da okurlarının karşısına çıkan Prof. Dr. Emre Alkin, yeni kitabı iktisattan çıkış ile bizleri “heyecanlı” bir serüvene davet ediyor. Türkiye’nin en etkili ekonomistleri arasında gösterilen Prof. Dr. Emre Alkin, küreselden Türkiye’ye, oradan da insana uzanan yolculuğumuzu “İktisattan Çıkış” yeni kitabında çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor.
 
İktisadın temelinde yer alan “rasyonel insanı” kaybettiğimizi vurgulayan kitap, gelirinden fazla harcayan, arzuları ile ihtiyaçlarını birbirine karıştıran günümüz insanına eleştirel yaklaşıyor. “…Bu kitap rahatsız edici bir kitaptır, söylev kitabı değildir. Huzur bulmak için değil, aksine huzursuzluk vermek amacıyla yazılmıştır. Huzursuzluk vermek isteme sebebim ise bu karmaşanın ve yalanın içinde yaşamamak için insanları rahatsız olmaya davet etmektir. Dolasıyla kitabı okuduktan sonra ya kendinizle ilgili ya da etrafınıza bakıp burada bir şeyler ters gidiyor diyebilmeniz, rasyonellikten çıkışın nedenlerini kavrayabilmeniz içindir…”
 
Tasarımdan inovasyona, büyümeden kalkınmaya kadar birçok konuyu hem bilimsel hem de gündelik hayattan örneklerle anlatan “İktisattan Çıkış”, Prof. Dr. Emre Alkin’inözgün fikirlerini hem öğrendikleri hem de tecrübeleri üzerinden paylaşıyor.
 
KİTABIN GELİRLERİ ÇOCUKLARA BAĞIŞLANACAK
 
Siyasetçiden iş insanına, sokaktaki vatandaştan firmadaki personele, futbolcudan sanatçıya kadar herkes için çıkartılacak derslerin yer aldığı “İktisattan Çıkış” kitabından elde edilen tüm gelir “Mutluluğun Adresi Özel Eğitim Merkezi”ndeki çocuklara bağışlanacak.
 
Ekonominin yanı sıra sanat, kültür gibi farklı alanlarda da çeşitli kitaplar yazan Prof. Dr. Emre Alkin’in; Risk Management, Finansal Aracılığın Evrimi, Bankalarda Risk Yönetimine Giriş, Yalın Alpay’la birlik­te kaleme aldığı Dünden Bugüne Gaziantep, Her Şey Ekonomi Değil, Paylaşmasak Olmazdı, Fikret Mualla’nın Sanatı, 2017 yı­lının en iyi iş kitabı seçilen Olaylarla Türkiye Ekonomisi’nin yanı sıra insan ilişkileri üzerine yazdığı Seve Seve Aldattım ve Mükemmeli Arayan Kadın isimli kitapları bulunuyor"

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum